czwartek, 13 grudnia 2012

Jak nabłyszczać włosy ?

W drogeriach możemy spotkać mnóstwo produktów do nabłyszczania włosów ... spreye, maski, żele, woski  itp. Sama kiedyś korzystałam bodajże ze spreyu, który trzeba rozpylać w odległości co najmniej 20cm i to niewielką ilość. Inaczej włosy wyglądają na przetłuszczone i przyklapnięte. Niestety nigdy nie potrafiłam rozpylić tego na tyle aby włosy się nie przetłuszczały, a to dlatego że nie widziałam pożądanego efektu...

Ponadto te kosmetyki w zasadzie nie mają niczego, co mogłyby dać dobrego naszym włosom, sam silikon, nic więcej.Są inne sposoby na nabłyszczanie włosów i to bardzo skuteczne. Oto moja propozycja:

Wieczorem kiedy kładę się spać nakładam olej kokosowy lub olej arganowy na oczyszczone włosy z silikonów. W moim przypadku po oleju arganowym włosy bardziej się błyszczą. Następnie rano myjemy włosem szamponem bez SLS, np. Babydream. Po umyciu nakładamy maskę z jednym, zmywalnym silikonem i ewentualnie jedną kroplą oleju arganowego (wymieszanego z maską). Po 10 minutach spłukujemy zimną wodą. Po całym zabiegu spryskujemy jakąś mgiełką (też z jakimś jednym silikonem bądź bez). Po płukaniu zimną wodą, możemy dodatkowo zafundować włosom płukankę octową lub naftową, co wzmocni efekt BŁYSKU.

Na koniec suszymy suszarką. Chyba, że ktoś bardzo stroni od suszarek... suszymy w sposób naturalny, lecz efekt będzie lepszy gdy wysuszymy suszarką i kilka razy przeczeszemy włosy szczotką podczas takiego suszenia.

Po takim zabiegu włosy lśnią nawet gdy są bardzo zniszczone i przesuszone. Efekt jest spektakularny !

W zasadzie dobrze wprowadzać takie włosowe rytuały na co dzień, gdyż wyżej wymienione kosmetyki mają bardzo dużo dobrych składników odżywczych i nawilżających, co poprawia naszą kondycję włosów. Pamiętajmy jednak aby zmywać te silikony raz w tygodniu szamponem z SLS. Takie świadome korzystanie z silikonów nigdy nie zaszkodzi, a tylko pomoże w ochronie naszych włosów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każdy komentarz ! :)